Survivor Mini membraan.
OsmoPure heeft zeer goede membranen ontwikkeld met een uitmuntend zuiveringspercentage. Een OsmoPure membraan is ontworpen voor een optimale ballans tussen prestatie, betrouwbaarheid en kosten. Geen overbodige luxe in een noodsituatie. Dit membraan is specifiek ontworpen voor het Survivor Mini nood waterfilter en is niet geschikt voor de andere modellen.Hoe is een membraan opgebouwd?
Dit membraan betreft een zogenaamd TFC (Thin Film Composite) membraan bestaande uit twee poreuze dragende lagen. Deze lagen worden kleiner in poriën grote en geven weinig weerstand maar geven wel stevigheid. Dit zorgt voor een hoge doorstroming van het water.Bovenop de twee ondersteunende lagen zit een ultradunne scheidende laag. De poriën van deze laag zijn dermate klein dat ze vooral watermoleculen doorlaten en in het water opgeloste stoffen tegenhouden wat zorgt voor een extreem goede zuivering.
Het membraanvel welke bestaat uit de hierboven genoemde scheidende lagen wordt om een centrale buis gewikkeld. Het toevoerwater wat gezuiverd moet worden stroomt hier overheen waarbij de watermoleculen door de waterdruk door het membraanvel worden geperst. De verontreinigingen welke worden tegengehouden worden geconcentreerd en met het afvalwater afgevoerd.
Wat zijn de voordelen van een TFC membraan?
Een TFC membraan geeft een goede doorstroomsnelheid in combinatie met een groot vermogen om ongewenste stoffen tegen te houden en zo zeer zuiver water te krijgen.Wat is de levensduur van een membraan?
Er is geen vaste levensduur voor een membraan doordat dit van meerdere factoren afhankelijk is. Denk hierbij aan waterdruk, watertemperatuur, watersamenstelling, het aantal liter wat gezuiverd wordt en nog veel meer. Zeker bij het gebruik van nood filters kunnen de omstandigheden sterk verschillen. Als vuistregel wordt gehanteerd dat een membraan preventief elke 2 jaar wordt vervangen. Ga je de zuiverheid van het water meten met een TDS meter en dit vergelijken met de TDS waarde van het ongezuiverde water dan kan je beter bepalen of dit membraan vervangen moet worden.Specificaties Survivor Mini Membraan
Opbrengst: +/- 300 ml per minuut afhankelijk van de omstandighedenExtra info: Specifiek geschikt voor het Survivor Mini nood waterfilter


